صفحه اصلی پیام‌رسان win blog پست الکترونیک اوقات شرعی آمار ویروس کرونا ثبت نام رایگان بورس درباره

92/5/11
1:45 ع

انگل به گیاه یا حیوانی که برروی یا داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی نموده و از این راه فایده می‌برد، گفته می‌شود. علم انگل شناسی تا به حال توانسته موارد مختلفی از انگل ها را شناسایی کرده و خصوصیات آن ها را تشریح کند.

از آنجایی که انگل ها گونه های متفاوتی دارند به راحتی در نقاط مختلف دنیا قابل کشف هستند و هر کدام ویژگی های خاصی دارند که باعث منحصر به فرد شدنشان می شود. برخی انگل ها جالب و دارای ویژگی های عجیبی هستند اما در میان آن ها تعدادی نیز وجود دارند که به عنوان انگل های ترسناک شناخته می شوند زیرا ظاهر یا خصوصیت وحشتناکی دارند.

** انگل زبان خوار

انگل

این انگل بیشتر در رودخانه ها دیده شده است و عمده تاثیرات خود را روی ماهی ها می گذارد. این انگل از طرف آب شش ها وارد بدن ماهی شده و خودش را به دهان آن می رساند، سپس در انتهای زبان نشسته و زبان ماهی را می خورد. این کار باعث می شود تا پس از مدتی این انگل به زبان ماهی تبدیل شده و تمام غذاهای ماهی را خودش می خورد. این انگل روی بدن انسان تاثیری ندارد و نمی تواند مشکلی برای او ایجاد کند.

** لوآ لوآ

انگل

یکی از وحشتناک ترین انگل ها را در آفریقا و هند می توان پیدا کرد. این انگل به خاطر نیش نوع خاصی از پشه آلوده به وجود می آید و سال ها برای رشد در زیر پوست انسان زندگی می کند. پس از چند سال شروع به حرکت کرده و دردهای مفصلی را به وجود می آورد تا اینکه به چشم برسد و شروع به خوردن آن کند. این انگل به "کرم چشم" هم مشهور است از این رو باید سریعا از چشم خارج شود چرا که باعث نابینایی و حتی مرگ خواهد شد.

** انگل گینه

انگل

این انگل که محل رشدش در پای انسان هاست از طریق آب آلوده وارد بدن میزبان شده و در آنجا تخم ریزی کرده و زندگی می کند. این انگل پس از یک سال از ورودش به بدن خودنمایی کرده و شروع به خوردن پا می کند به طوری که در طی 72 ساعت اولیه دردی شدید و فلج کننده به سراغ میزبان می آید. در این زمان یان کرم همه چیز را آلوده می کند. معمولا افرادی که این کرم را از بیمار جدا می کنند خودشان به آن مبتلا هستند چرا که با دست زدن به آن سریعا بر روی دست پزشک تخم ریزی می کنند. این انگل به عنوان یکی از قدیمی ترین انگل های بدن انسان شناخته می شود زیرا داستان هایی در مورد آن از دو قرن پیش از میلاد مسیح بوده است.

** انگل فلیریال

انگل

یکی از وحشتناک ترین و البته کشنده ترین انگل های دنیا "فلیریال" است. این انگل می تواند به راحتی و معمولا از طریق پشه و حیواناتی که از خون استفاده می کنند وارد بدن انسان شده و اولین نشانه از حضورش به وجود آمدن دردهای طاقت فرسا در نقاط خاصی از بدن است. این انگل دلیل اصلی به وجود آمدن بیماری "فیلی" است. این بیماری باعث می شود تا یکی از اعضای بدن مانند پا شروع به رشد کرده و متوقف نشود همچنین این عضو گوشت و چربی اضافی می آورد. تا به حال کمپین هایی برای مقابله با این انگل به وجود آمده است که یکی از آن ها توانسته جان 6 میلیون نفر را در دنیا از شر این انگل نجات دهد. آن ها قصد دارند تا سال 2020 این انگل را کاملا ریشه کن کنند.

 


92/5/11
1:40 ع

نقص فنی در نیروگاه هسته‌ای دیمونا / نشت مواد رادیو اکتیو تا شعاع 30 کیلومتری

یک مقام امنیتی رژیم صهیونیستی با شاره به بروز نقص فنی در ساختمان شماره 4 نیروگاه هسته‌ای دیمونا گفت: به این مجموعه اسیب جدی وارد شده و این امر سبب نشت مواد رادیو اکتیو تا شعاع 30 کیلومتری اطراف نیروگاه شده است.

 

به نقل از الطیف نیوز؛ یکی از مقامات امنیتی اسرائیل اعلام کرد: اخیراً به علت بروز نقص فنی در ساختمان شماره 4 نیروگاه هسته‌ای دیمونا که بازیافت مواد رادیو اکتیو در آن انجام می‌شود، آسیب جدی به این مجموعه وارد شده و این امر سبب نشت مواد رادیو اکتیو تا شعاع 30 کیلومتری اطراف نیروگاه شده است.

وی افزود: بر اثر این حادثه تاکنون آثار مواد رادیو اکتیو در بدن 38 نفر از کارکنان نیروگاه ظاهر شده است.

همچنین یک تیم ویژه از کارشناسان فرانسوی، آمریکایی و آلمانی برای بررسی عمق حادثه و ارائه راهکارهایی جهت بازسازی این ساختمان وارد سرزمین‌های اشغالی شده‌اند که اقدامات آنان تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

اخبار رسیده از مرکز درمانی سوروکا ( Soroka medical center) در بئرسبع از به دنیا آمدن 13 نوزاد ناقص‌الخلقه در سه ماه گذشته در این مرکز حکایت می‌کند.

لازم به یادآوری است دیمونا اولین مرکز اتمی اسرائیل است که در سال 1950 در نقب تأسیس شد و تاکنون کارشناسان داخلی و خارجی بسیاری در مورد پایان عمر مفید این نیروگاه و خطرات ناشی از فرسودگی این نیروگاه به مقامات اسرائیل هشدار داده‌اند.


92/5/11
1:22 ع

دانلود سری جدید مجله کلیک با لینک مستقیم

کلیک کنید


92/5/8
1:49 ع

یکی از سؤالاتی که ممکن است این روزها برای بعضی از افراد در مراسم احیای شب‌های قدر پیش آید این است که آیا می‌توان از گوشی همراهی که حاوی قرآن کریم است به جای کتاب قرآن استفاده کرد و موبایل را بر سر گذاشت؟

 

یکی از اعمال شب‌های قدر، قرآن بر سر گرفتن است و از آنجایی که ممکن است برخی از افراد به دلیل همراه نداشتن مصحف قرآن کریم و نیز همراه داشتن همیشگی گوشی تلفن همراه از قرآنی که در گوشی‌ است استفاده ‌کنند، درستی یا نادرستی این مسئله را در گفت‌وگو با اساتید حوزه علمیه و نظرات مراجع  تقلید بررسی کردیم.

 

 

 

 

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری (مدیر حوزه‌های علمیه کشور):

 

 گوشی موبایلی که دارای قرآن است صدق قرآن نمی‌کند مگر اینکه دسترسی به قرآن کریم ممکن نباشد اما به اعتبار اینکه آیات قرآن در آن وجود دارد آن هم بر صفحه گوشی موبایل ظاهر شده و مشخص شود که صفحه قرآن است، بر سر گرفتن آن اشکالی ندارد.

 

آیت‌الله محمدعلی جاودان (استاد اخلاق حوزه‌های علمیه تهران):

 

 در صورت عدم دسترسی به کتاب قرآن، اشکالی ندارد که از گوشی موبایلی که دارای آیات قرآن است استفاده شود اما اگر قرآن چاپ شده باشد بهتر است.

 

آیت‌الله محسن اراکی (استاد درس خارج مهدویت حوزه علمیه):

 

 موبایل نمی‌تواند جایگزین قرآن شود، آنچه که در روایات اسلامی بیان شده است خود قرآن و یا بخشی از قرآن است که در اعمال شب‌های قدر باید روی سر قرار گیرد.

 

آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی (مجتهد علوم حوزوی):

 

 موبایلی که حاوی آیات قرآن است با وجود اینکه صفحه آیات قرآن در آن باز باشد، عرفاً قرآن تلقی نمی‌شود. هر چند برخی از احکام قرآن را ندارد اما به سر گرفتن آن مانعی ندارد.

 

آیت‌الله سیداحمد خاتمی (امام‌جمعه موقت تهران):

 

 آنچه که در روایات آمده کتاب قرآن است، بنابراین باید صدق قرآن کند و گوشی موبایل، صدق قرآن نمی‌کند.

 

مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی:

 

 حجت‌الاسلام علی یعقوبی استاد حوزه علمیه و از پژوهشگران مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نیز به بیان نظر کلی مراجع تقلید در این خصوص پرداخت و گفت: این مسئله از جمله مسائل اختلافی میان علما و مراجع تقلید نیست؛ براساس دستور روایات باید کتاب قرآن روی سر قرار گیرد ترجیحاً نیز برای حفظ شأنیت قرآن، آن را باید ببندند و نظر تمام مراجع همین است. فقط نظر آیت‌الله خویی در زمان‌های گذشته این بوده است که اگر نوار کاست قرآن در دستشویی بیافتد باید نسبت به آن احتیاط کرد و فتوای صریحی در این زمینه نداشته‌اند.

 

 وی عنوان کرد: همچنین بر سر گذاشتن گوشی موبایل در لیالی قدر نمی‌تواند از مصادیق قرآن به سر گرفتن محسوب شود. در مفاتیح الجنان در خصوص آداب قرآن بر سر گرفتن آمده است: قرآن‌ها را باز کنید و بر سر بگذارید تعبیر از قرآن، همان کتاب قرآن است نه آن موبایلی که نوشته‌های آن به صورت غیر مکتوب است و تماسی با بدن حاصل نمی‌شود.

 

 یعقوبی تصریح کرد: کتاب قرآن دارای احکام خاصی است که قرآنی که در گوشی موبایل است فاقد آن است؛ نخست آنکه بدون وضو نمی‌توانید به صفحه قرآن دست بزنید اما موبایل اینگونه نیست.

 

 و دوم اینکه اگر کتاب قرآن نجس شود باید فوراً آب کشیده شود اما اگر موبایلی که دارای قرآن است در درون دستشویی بیافتد نیازی نیست که درِ آن چاه بسته شود چرا چون که گوشی موبایل به محض برخورد با آب، خواهد سوخت و تمام اطلاعات آن از بین خواهد رفت البته این بدان معنا نیست که ما به قرآن در درون گوشی موبایل، بی‌احترامی کنیم و بگوییم بی‌احترامی به قرآن‌های مکتوب جایز نیست اما بی‌احترامی به قرآن‌های داخل موبایل جایز است. نه چنین حرفی صادق نیست.

 

 این پژوهشگر حوزه علمیه اظهار داشت: از طرف دیگر بعضی از تمثال‌ها و تصاویری وجود دارد که عموم مردم آنها را به اهل بیت علیهم‌السلام نسبت می‌دهند با وجود اینکه این عکس‌ها صحت ندارد اما مراجع عظام اجازه بی‌حرمتی نسبت به آنها را نداده‌اند و حکم قرآن داخل موبایل نیز بر همین منوال است.


پیام رسان

+ 21 درصد تخفیف در بورس ایران

+ با اطمینان وارد بورس شوید. دوستان میتونید در باشگاه کارگزاری آگاه با معرفی کد AN3287 علیرضا فلاح از 19% تخفیف کارمزد معاملات اوراق بهادار بصورت وجه نقد 19% تخفیف کارمزد معاملات آتی کالا بصورت وجه نقد 80% تخفیف خرید بسته مشاوره-تحلیلی 60% تخفیف خرید بسته‌های آموزشی و همچنین 20 هزار تومان هدیه ثبت نام بهره مند شوید. برای معرفی سیگنال به آی دی زیر پیام دهید. Nezam06 09363394383

+ دوستان میتونید در باشگاه کارگزاری آگاه با معرفی کد AN3287 از 17? تخفیف کارمزد معاملات اوراق بهادار بصورت وجه نقد 17? تخفیف کارمزد معاملات آتی کالا بصورت وجه نقد 70? تخفیف خرید بسته مشاوره-تحلیلی 60? تخفیف خرید بسته‌های آموزشی 50 هزار تومان هدیه فعال شدن در کارگزاری آگاه و همچنین 20 هزار تومان هدیه ثبت نام بهره مند شوید. مطمئن وارد بورس شوید. 09363394383

+ مطمئن وارد بورس شوید.دوستان میتونید در باشگاه کارگزاری آگاه با معرفی کد AN3287 از 17% تخفیف کارمزد معاملات اوراق بهادار بصورت وجه نقد 17% تخفیف کارمزد معاملات آتی کالا بصورت وجه نقد 70% تخفیف خرید بسته مشاوره-تحلیلی 60% تخفیف خرید بسته‌های آموزشی 50 هزار تومان هدیه فعال شدن در کارگزاری آگاه و همچنین 20 هزار تومان هدیه ثبت نام بهره مند شوید. برای معرفی سیگنال به آیدی زیر پیام دهید. Nezam06

+ #بازی_منچ_کلاسیک رایگان در کافه بازار https://cafebazaar.ir/app/arf.com.classicmench/ و رایگان در مایکت

+ ‏‏این برنامه برای ورود به سیستم گلستان از طریق گوشی اندروید میباشد. https://myket.ir/app/arf.com.golestan

+ #بازی_منچ_کلاسیک رایگان در کافه بازار https://cafebazaar.ir/app/arf.com.classicmench/

+ بازی منچ کلاسیک رو تجربه کنید.

+ بازی منچ کلاسیک با سبکی جدید در کافه بازار https://cafebazaar.ir/app/arf.com.classicmench/

+ برنامه #ازدواج_نو با رمان های جدید و قابلیت های جدید . در کافه بازار و مایکت و ایران اپز

دوستان
 

تهیه و تنظیم : علیرضا فلاح 07